1/31/2021 RE Bulletin

FIRST SEMESTER ENDS JANUARY 31st, 2021

If any student needs additional help, please contact your catechist or the RE Office. We will be happy to assist you!

CHAPTERS TO BE COMPLETED BY 1/31/2021

*Grades 1st, 3rd through 8th need to be completed up to Lesson 16 in My Catholic Faith Delivered.

*2nd Grade needs to be completed up to Chapter 21 in My Catholic Faith Delivered.


This past week Grandmother’s Day and Grandfather’s Day were celebrated in Poland.

Święto Babci Święto Dziadka to okazja wyjątkowa. Z okazji Ich Święta pragniemy złożyć wszystkim Babciom i Dziadkom najwspanialsze życzenia. Dużo zdrowia, pomyślności, 100 lat życia i radości!! Niech nasza Modlitwa przez wstawiennictwo Św. Anny oraz Św. Joachima wyprasza dla naszych Babć i Dziadków Święte życie oraz Błogosławieństwo na każdy dzień.

Święta Anno i Święty Joachimie módlcie się za Nami.

Saints Anne and Joachim, pray for us.

From the desk of our 5th grade catechist (Bilingual Program)…

Z biurka Pani Krystyny Mize- Katecheta klasy 5 – Program Dwujezyczny…

Pierwszy semestr w naszych spotkaniach wirtualnych religii klasy 5-tej dobiegł już końca. Chciałam wszystkim serdecznie podziękować za wpòlnie spędzony czas, za wpòlna modlitwę, refleksję a także zaangażowanie ze strony uczniów oraz rodziców.

Nasza wspólna modlitwa umożliwia nam jeszcze większe zbliżenie się do Boga. Mam nadzieję że 10 przykazań Bożych które uczniowie mieli się nauczyć a może raczej przypomnieć będą dla nich drogowskazem w codziennym życiu. Wiele razy nawiązujemy w lekcjach do przykazań bo one przecież są tak ważne. Pragne zwrocic uwagę na uczestnictwo studentów w lekcjach religii biorą coraz wiekszy udzial przez zgłaszanie się i wyrażanie swojej opinii.

Przed Świętami Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych, o tym jak powinien wyglądać wigilijny stòl, o gwiazdce Betlejemskiej, o dzieleniu się opłatkiem a także dodatkowym nakryciu przy wigilijnym stole. Podzieliłam się z uczniami moimi rodzinnymi tradycjami świątecznymi które dalej praktykuje.

Mam nadzieję że nasza katecheza jeszcze więcej zaowocuje poprzez pogłębienie naszej wiary za pośrednictwem Bożym.

Z Panem Bogiem

Krystyna Mize


2nd Grade Sacrament of First Reconciliation February 27, 2021

8th Grade Sacrament of Confirmation March 13, 2021

Parents, if your child is receiving a sacrament this year please be sure to refer to the emails that were sent from the RE office and to fill out the appropriate form on our website www.re.stcyril.org

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest